Botanikus kert
a Debreceni Egyetemen

Botanikus kert

Különleges kis természeti birodalom a Botanikus kert, mely fontos része a Nagyerdőnek, és a Debreceni Egyetem növénytani kutatásainak.

A kertet 1928-ban alapították meg azzal a céllal, hogy bemutassák a Magyarországon őshonos növényfajokat és a legkülönfélébb nővényföldrajzi csoportokat.

Üvegházait folyamatosan bővítették az elmúlt évtizedek alatt, így olyan növényeket is nevelnek ott, amik nem feltétlenül a magyar tájegységre jellemzőek. Az üvegházi gyűjtemény mintegy 8000 növényfajt mutat be. A legnagyobb számban a trópusi, szubtrópusi területeken honos növények láthatóak itt. Többek között szép orchideákat is bemutatnak, amiket trópusi fákra telepítettek.

A kert nagy részében  hosszú tűs fenyőcsoportot, fűz-, nyár- és nyírfákat, mocsárciprusokat láthatunk. A látogatók fűszernövényekkel is találkozhatnak, a botanikusok bemutatják például a húsos levelű kúszó vaníliát, a borsot, az avokádót és a banánt, melynek érését hónapokon át figyelhetik az érdeklődők.

A sétányon homokbuckák tárulnak elénk jellegzetes növényeikkel, kaktuszokkal, de fontos szereplője a kertnek a cédrus, a magyal, valamint a gyönyörű örökzöldek is.

Botanikus kert

Nem található hír